Trenér pilates v Brně

Jmenuji se Eduard Havlík a jsem jediný muž trenér PILATES V ČR. 

Fitness sportu a pilates se v dnešní době věnuje cca každý třetí člověk, ovšem každý druhý to nedělá tak, jak má. Proto jsem se rozhodl, že právě já budu ten první, který je z Brna a nabídne Vám v tomto směru maximum. Jelikož chci být v tom, co dělám nejlepší, a také chci, abyste se učili od toho nejlepšího, pro svůj rozvoj a perfektní fyzickou kondici se věnuji i dalších aktivitám, kterými si dávám řádně do těla.:-) Jedná se o crossfit a vzpírání.

Jak šel se mnou čas...

V letech 1980-1990 jsem se stal členem reprezentace ČR ve sportovní gymnastice (vícemistr ČR - středisko vrcholového sportu Brno).

V letech 1992-93 jsem přesedlal na sportovní kulturistiku, de jsem získal 5.místo mistrovství Moravy a 11. místo MČR. V té době jsem poprvé přičichl k trénování a ta vůně mě opravdu dostala!:-) 

Tato zajímavá práce pro zdraví lidí mě oslovila natolik, že jsem se rozhodl věnovat tomuto odvětví naplno. Protože mě láká především zdravotní stránka fitness průmyslu, rozhodl jsem se absolvovat na přelomu let 2004-2005 pilotní školení PILATES pod vedením tehdy jediné školitelky a guru PILATES v České republice Renaty Sabongui. Stal jsem se třetí generací učení J.H. Pilatese. Po úspěšně zakončeném čtyřměsíčního školení závěrečnou zkouškou jsem se jako první muž stal lektorem PILATES v České republice.

V té době nastupuji jako instruktor v nově otevřeném Brněnském clubu STARTRAC. Po 5-ti letech úspěšné praxe v tomto oboru, jsem se stal známou osobností brněnské scény. Osobně se setkávám a mám i možnost vést workshopy se samotným Ronem Fletcherem, tj. žákem J.H.Pilatese. Poté ještě procházím jedním brněnským sportovním centrem, a to BIG1 FITNESS. 

V té době zakládám v Brně společně s manželkou první centrum PILATES STUDIO HAVLÍK.  

Mám za sebou spoustu let praxe, úspěšnou účast na WELNESS CELEBRITY SHOW, kterou odvysílala TV NOVA. Jako instruktor jsem se mohl postavit před tisíce účastníků na CHIQUITA WELNESS MARATONU v Bratislavě a Praze. Prošel jsem s manželkou pořady ČT 1 - Dobré ráno a Sama doma. Spolu jsme všude úspěšně reprezentovali značku PILATES HAVLÍK.

Díky účasti na Wellness celebrity show a dalších projektech odvysílaných i na televizních kanálech, se mi otevřely nové možnosti, a to zejména předávat lidem možnost žít v dobré kondici, bez různých bolestí zad, kloubů, hlavy apod.